SPOR OKULU - Nish Spor Kulübü

SPOR OKULU

Nish Spor Kulübü Spor Okulları, çocuklarımızın küçük yaşta sporla tanışarak ilgi duyduğu ve yeterli olduğu spor branşını keşfetmesini ve bu branşın temel eğitimini almasını sağlar. Eğitim aldığı branşta yeterli seviyeye ulaşan sporcularımızın branşlarında lisans sahibi olması hedeflenir. Bir sporcuda aranan iç disiplin ve düzenli yaşam sürdürülebilirliği ile tüm yaşamlarının sağlıklı ve başarılı olması amaçlanır.

BASKETBOL

Basketbol antrenmanlarının çocuklarımızın kemik ve kas sisteminin gelişmesinde önemli artıları vardır. Basketbol branşı çocukların bedeninin güçlü olmasını sağlar ve dayanıklılığını arttırır. Çocuk sürekli hareket halinde olduğundan kalori harcar ve sağlıksız, fazla kilolarını yakmasına yardımcı olur. Çocuk basketbol oynarken endorfin salgılar. Basketbol antrenmanları sayesinde çocuklarımız takım sporlarının en büyük özelliği olan arkadaşlık ilişkilerini geliştirmeyi, paylaşmayı, disiplinli, düzenli olmayı, zamanını iyi yönetmeyi, konsantrasyonunu ve dikkat oranını yükseltmesini öğrenir.

VOLEYBOL

Voleybol eğlenceli bir takım sporu olduğu için voleybol oynayan çocuklarda psikolojik rahatsızlıklar ve stres yok denecek kadar azdır. Ayrıca voleybol vücudu esneterek beden kontrolünü sağlar ve duruşun daha düzgün olmasını destekler. Spor yapan çocuklar kötü alışkanlıklar edinmez ve sağlıklı beslenmeye özen gösterirler. Voleybol antrenmanları sayesinde çocuklarımız takım sporlarının en büyük özelliği olan arkadaşlık ilişkilerini geliştirmeyi, paylaşmayı, disiplinli ve düzenli olmayı, zamanını iyi planlamayı, konsantrasyonunu ve dikkat oranını yükseltmeyi öğrenir.

YÜZME

Düzenli yapılan yüzme egzersizleri kasları güçlendirir, vücut koordinasyonunun gelişimine katkı sağlar. Yüzme yumuşaklık ve esneklik gerektirdiği için küçük yaşlarda başlanması uygundur. 4 ile 8 yaş aralığındaki çocuklarda yüzme eğitimi fiziksel gelişimin yanı sıra, özgüven kazanımlarında da fayda sağlamaktadır. Yüzme hayat kurtaran tek spor branşı olduğu için tüm insanların yüzmeyi bilmesi hayati önem taşır.

CİMNASTİK

Cimnastik çocuklar üzerinde fiziki gelişimi sağlarken aynı zamanda da estetik bir görüntüye sahip olmalarını, boylarına göre kilo ve vücut kas kitlelerini dengelemelerini sağlamaktadır. Cimnastik branşı tüm spor branşlarının temelini oluşturur. Bu yüzden her çocuğun mutlaka Cimnastik branşını yapması gerekmektedir. Cimnastik sporu çocuklarımızın özgüveni yüksek, sabırlı, kurallara dikkat eden, disiplinli, düzenli ve dikkat oranları yüksek bireyler olması için ilk adımdır.

MODERN HALK DANSLARI

Modern Halk Dansları eğitimlerinin amacı çocuklarda müzik ve ritim duygusunu bedensel hareketler ile kazandırmak ve kendi kültürümüzün bir parçasını sevdirerek öğretmektir. Halk oyunları çocuklarımızın özgüvenini geliştirir. Disiplin kazanmaları açısından da halk oyunlarının olumlu etkisi vardır. Çocukların aynı müzikle aynı hareketleri yaparak aynı sesi çıkartmaları, toplu halde el ele tutuşmaları, komutla hareket etmeleri, onların tamamen bütünleşmelerini ve birlik içinde oyun bitene kadar dikkatlerini kaybetmeden organize olmalarını ve kurallara uymalarını sağlar.